کپی رایت

کپی رایت

تعریف کپی رایت از سایت دانشنامه آزاد ویکی پدیا حق نشر،حقّ تکثیر یا کپی رایت (به انگلیسی: Copyright)، مجموعه‌ای از حقوق انحصاری است که به ناشر یا پدیدآورندهٔ یک اثر اصل و منحصربه‌فرد تعلق می‌گیرد و حقوقی از قبیل نشر، تکثیر و الگوبرداری از اثر را شامل می‌شود. در بیشتر حوزه‌های قضایی، حق نشر از آغاز پدیدآمدن یک اثر به آن تعلق می‌گیرد و نیازی به ثبت اثر نیست. معادل این حق در نظام‌های حقوقی پیرو حقوق مدون حق مؤلف است.خیلی ساده باهاتون صحبت کنم به این جملات خوب فکر کنید

آیا چندین سال مفت برای کسی کار میکند بدون این که تنها ریالی از وی بگیرید !!!؟؟؟

آیا پولی که حاصل تلاش بی وقفه چند سالتونه رو به شخص غیر بدون این که شناختی از وی داشته باشید میدهید !!!؟؟؟

آیا راضی میشود که کسی با آگاهی کامل شما به حساب شما دسترسی داشته باشد و هر از چند گاهی مبلغی از آن برداشت کند شخصی که نمی شناسید !!!؟؟؟

اگه پاسخ شما به این ۳ پرسش بالا مثبته که بگین شماره حساب بدم خدمتتون 😀

وگرنه شما هم بطور فطری به قانون کپی رایت علاقه دارید و به آن اهمیت می دهید .

فکر کنید ۴ سال مداوم به تحقیق و تفحص در مورد مسئله خاصی پرداختین و به یافته های جدیدی رسیدین که میتوان جامعه بشریت رو تغییر داد و برای این کار مبالغ بالایی رو هزینه کردین هزینه های مادی و معنوی . خب مسلماً برای رفع خستگی این مدت ۴ ساله شما هم انتظاراتی رو خواهید داشت چه مادی و چه معنوی که  از ارائه این تحقیق بدست خواهد آمد ، اما ناگهان متوجه شوید که شخصی اطلاعات شما را سرقت کرده و پیش از شما آن را به نام خود منتشر نموده در این صورت چه خواهید کرد .

قانون کپی رایت رو رعایت کنید .

با خرید آلبوم آهنگ خواننده مورد علاقتون برای کارهای آیندش حمایتش کنید .

با خرید کتاب موردعلاقتون به نویسنداش کمک کنید تا کتابهای جدیدی چاپ کند

با خرید نرم افزارهای مورد نیازتون به تولید کننده آن کمک کنید تا نسخه های بروز شده آن را در اختیار شما قار دهد

و…..

خود را جای صاحبان اثر بگذارید آیا خوشتان خواهد آمد کسی حاصل زحمت شما را این گونه که شما راضی نیستید استفاده نماید . این کار نوعی دزدی نیز هست که قابل پیگیری از مراجع قضائیه

حضرت محمد (ص) می فرمایند : ‌چیزی که برای خود نمی پسندی، برای دیگران نیز مپسند و چیزی که برای خود می پسندی برای دیگران نیز بپسند.

نسخه ویندوز من اورجینال مال شما چطور !!!؟؟؟


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *